• Македонски(MK)
  • Албански(AL)
  • Српски(SR)
  • Англиски(UK)
НОВОСТИ И НАСТАНИ

Боровинки за вашите очиФаворит за вашите очи се боровинките

Во исхраната зголемете го внесот на антиоксиданси, витамини А, Ц и Е. Можете да ги најдете во морковот, спанаќот, рибата, јајцата, кикириките, оризот и др. состојки, кои треба да бидат составен дел од вашето дневно мени.

Ниту еден од овие витамини не смее да недостасува, а се смета дека боровинката, свежа или сува, најмногу придонесува за здравјето на вашите очи.

 

Останато

Совети за здрава исхрана

Прочитај повеќе

Вежби за опуштање на очите

Прочитај повеќе

Структури на окото

Прочитај повеќе

Почитувани,

Успешно испративте порака. За најкраток временски рок нашиот тим ќе Ве контактира преку внесените податоци.


Со почит
Европска Очна Болница- Скопје

Почитувани,

Успешно испративте барање за закажување на термин. За најкраток временски рок нашиот тим ќе Ве контактира преку внесените податоци.


Со почит
Европска Очна Болница- Скопје

Почитувани,

Успешно се приклучивте на нашиот е-билтен. Во иднина ќе добивате корисни информации за нашата болница преку внесената е-маил адреса.


Со почит
Европска Очна Болница- Скопје